Kontrola legalności działania szpitali psychiatrycznych i innych oddziałów zamkniętych.
My niżej podpisani, działając na podstawie art. 26 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (KRP), w zw. z art. 2, art. 4, art. 8, art. 37 ust. 1 i art. 82 KRP oraz na podstawie art. 2 ust. 1, ust. 3, ust. 29 i ust. 48 Statutu CiDK, podejmujemy kontrolę legalności działania szpitali psychiatrycznych i innych oddziałów zamkniętych znajdujących się na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
W związku z powyższym żądamy wyjaśnień, w formie mailowej oraz w terminie siedmiu dni, czy posiadacie Państwo pisemne oświadczenia, od wszystkich osób, którymi się obecnie opiekujecie, że:
-
Wyrazili dobrowolnie i bez żadnego przymusu, zgodę na przeprowadzanie na nich eksperymentów medycznych, polegających na podawaniu konkretnego leku lub na stosowaniu innych metod leczenia, które może nie przynieść oczekiwanego efektu zdrowotnego, a może przyczynić się do uszkodzenia innych części ciała lub nawet do śmierci?
-
Zapoznali się dokładnie z metodami leczenia oraz ulotkami leków, które będą im podawane i wyrażają dobrowolną zgodę na ich przyjmowanie oraz że nie będą zgłaszać żadnych pretensji, a co za tym idzie nie będą żądać żadnych odszkodowań, gdyby ten sposób leczenia okazał się nieskuteczny lub szkodliwy dla ich zdrowia albo życia.
-
Nie są przetrzymywani wbrew własnej woli, czyli nie zostali pozbawieni wolności z tytułu prawomocnego wyroku sądowego (nie mylić z postanowieniem sądu, które może być wydane tylko w jednym przypadku, określonym w art. 41 ust. 3 KRP).
-
Nie są torturowani, poniżani i pozbawiani godności podczas eksperymentów medycznych, z których w każdej chwili mogą się wycofać, w sposób ustny lub pisemnie.
-
Nie zostali zmuszeni do leczenia i przebywania w Państwa placówce leczniczej, na podstawie postanowienia sądu lub nawet prawomocnego wyroku sądowego, gdyż sądy nie są od tego, aby zajmować się stanem zdrowia obywateli i zmuszania obywateli do eksperymentów medycznych.
Powyższe oświadczenia są konieczne, w celu wykazania, że działa się zgodnie z KRP, a co za tym idzie, nie narusza się konstytucyjnych praw obywatelskich, zapisanych szczególnie w art. 30, art. 31 ust. 2, art. 39, art. 40 i art. 47 KRP, w związku z art. 2, art. 7, art. 8, art. 37 ust. 1, art. 82 i art. 83 KRP, które nie przewidują żadnych ustaw, w tym, ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego, a z tego powodu należy stosować je bezpośrednio zgodnie z art. 8 ust. 2 KRP.